Doç. Dr. Muhammed Fatih Evcimik Kimdir?

Doç. Dr. Muhammed Fatih Evcimik;

1978 yılında Konya’da doğdu. 1996 yılında Malatya Fen Lisesinden mezun olup, aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesine (Çapa) girdi. Tıp eğitimini tamamladıktan sonra, 2003-2004 yılları arasında Bursa Orhangazi Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini, 2004-2009 yılları arasında ise Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi ihtisasını tamamladı.

2005 yılında Almanya’nın Duesseldorf şehrine giderek Heine-Heinrich Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Kliniğinde çalışmalarda bulundu. Almanya’da bulunduğu süre içerisinde Prof. Dr. Henning August Bier ile aktif olarak ameliyatlara katıldı.

2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri Illinois eyaleti Chicago ilinde Rush Üniversitesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisinde Prof. Dr. Michael Friedman yanında Research Fellow olarak bulundu. Eğitim süreci ve sonrasında Türkiye ve Amerika’da birçok bilimsel toplantılara katıldı.

2009-2010 yılları arasında Malatya Beydağı Devlet Hastanesinde uzmanlık sonrası mecburi hizmet görevini tamamladı. KBB derneği tarafından uzmanlık sonrası verilen 2 yıllık okullardan baş boyun cerrahisi okulu, tiroid cerrahisi okulu ve otoloji-nörootoloji okulunu başarı ile tamamladı.

2010-2014 yılları arasında Özel Nisa hastanesinde çalıştıktan sonra 2014 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi, KBB Anabilim dalında Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.

2017 yılında KBB Doçenti oldu ve 2017 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalında Doçent kadrosuna atandı. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi Medipolmega hastanesinde öğretim üyesi olarak öğrenci eğitimine devam ediyor. 

Özellikle son 5 yıldır Ulusal ve Uluslararası 10’u aşkın bilimsel toplantılarda davetli konuşmacı olarak katılmıştır.
16 yıldır sadece kulak burun boğaz hastalıkları ile ilgilenen Doç. Dr. Muhammed Fatih Evcimik bugüne kadar İstanbul’un ve Türkiye’nin her yerinden gelen KBB hastalarını yüksek bir başarı oranı ile sağlıklarına kavuşturmuştur.

2006-2007 yıllarında Horlama ve Uyku apnesinde Palatal implant ve sinüs cerrahisinde kullanılan balon sinoplasti tekniklerini Türkiye’ye tanıtan ve Türkiye’de ilk uygulayan hekim olma ünvanını taşımaktadır.

2015 yılında Almanya Marburg şehrinde robotik cerrahi eğitimi almıştır.


Ulusal ve Uluslararası birçok bilimsel dergide yayını bulunan Doç. Dr. Muhammed Fatih Evcimik, Türk Tabipleri Birliği, İstanbul Tabip Odası, Türk Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Rinoloji Derneği üyesidir.